Online Class Time Table 2020-2021

Class – VI

Subject Day Time Teacher
English Monday/Tuesday 9:00 – 9:30 Shaista Bano
Hindi Monday/Tuesday 10:00 – 10:30 Sati 
Sanskrit Friday/Saturday 9:00 – 9:30 Pushpalata Ghorke
Maths Friday/Saturday 10:00 – 10:30 Namrata Pawar
Science Wednesday/Thursday 9:00 – 9:30 Neha Dabli
S.St Wednesday/Thursday 10:00 – 10:30 Monika Mazumdar

Class – VII

Subject Day Time Teacher
English Wednesday/Thursday 9:00 – 9:30 Rashmi Thomas
Hindi Wednesday/Thursday 10:00 – 10:30 Sati
Sanskrit Monday/Tuesday 9:00 – 9:30 Pushplata Ghorke
Maths Friday/Saturday 9:00 – 9:30 Prashant Kumar Dwivedi 
Science Friday/Saturday 10:00 – 10:30 Sandeep Bandewar
S.St Monday/Tuesday 10:00 – 10:30 Anshika Thakur

Class – VIII

Subject Day Time Teacher
English Friday/Saturday 10:00 – 10:30 Ritu Mandal
Hindi Friday/Saturday 9:00 – 9:30 Sati
Sanskrit Wednesday/Thursday 9:00 – 9:30 Pushplata Ghorke
Maths Wednesday/Thursday 10:00 – 10:30 Rashmi  Nema
Science Monday/Tuesday 10:00 – 10:30 Monika Upare
S.St Monday/Tuesday 9:00 – 9:30 Anshika Thakur

Class – IX

Subject Day Time Teacher
English Friday/Saturday 9:00 – 9:30 Rashmi  Thomas
Hindi Friday/Saturday 10:00 – 10:30 Priti Shakrwar
Maths Monday/Tuesday 9:00 – 9:30 Rashmi  Nema
Science Monday/Tuesday 10:00 – 10:30 Priti Rajput
S. Science Wednesday/Thursday 9:00 – 9:30 Rani Gupta
Computer Wednesday/Thursday 10:00 – 10:30  Amit Sarathe

Class – X

Subject Day Time Teacher
English Monday/Tuesday 9:00 – 9:30 Ritu Mandal
Hindi Monday/Tuesday 10:00 – 10:30 Priti Shakrwar
Maths Wednesday/Thursday 9:00 – 9:30 Namrata Pawar
Science Wednesday/Thursday 10:00 – 10:30 Priti Rajput
S. Science Friday/Saturday 9:00 – 9:30 Shikha Suryawanshi

Class – XI

Subject Day Time Teacher
English Wednesday/Thursday 9:00 – 9:30 Ritu Mandal
IP Thursday/Friday/Saturday 10:00 – 10:30 Amit Sarathe
Bs /Chemistry Monday/Tuesday/Wednesday 11:00 – 11:30 Manjul Nikhade/ Monika Upare
Account/Physics  Monday/Tuesday/Wednesday 10:00 – 10:30 Rani Gupta/ Neha Dabli
Eco./Bio/Maths Monday/Tuesday/Wednesday 9:00 – 9:30 Shikha Suryawanshi/
 Sandeep Bandewar/
 Namrata Pawar

Class – XII

Subject Day Time Teacher
English Monday/Tuesday 9:00 – 9:30 Rashmi Thomas
IP Monday/Tuesday/Wednesday 10:00 – 10:30 Prashant Kumar Dwivedi 
Bs /Chemistry Thursday/Friday/Saturday 9:00 – 9:30 Manjul Nikhade/ Monika Upare
Account/Physics  Thursday/Friday/Saturday 10:00 – 10:30 Rani Gupta/ Neelam Chouhan
Eco./Bio/Maths Thursday/Friday/Saturday 11:00 – 11:30 Shikha Suryawanshi/
 Sandeep Bandewar/
 Rashmi Nema